Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Kolonia
KOLONIA
 
Kolonia położona jest w zachodnich Niemczech i jest największym miastem Nadrenii Północnej Westfalii. Kolonia to wielki ośrodek przemysłowy (silniki, samochody Ford, wagony kolejowe, włókna sztuczne, kosmetyki, leki, kable, piwo, odzież), handlowy (międzynarodowe targi żywności, mebli) i finansowy (giełda, banki).
 
Do Kolonii można dojechać:
1) drogą lotniczą - Port lotniczy Kolonia/Bonn (15 km)
2) autostradą A1, A3, A4
3) koleją Pociągi ICE/IC/EC
 
Do Kolonii można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy  Agat, BartuśEcolinesEurolines PolskaEurope Travel-Olivia,  InterbusSindbad, Sokół, PKS Warmia,  Polmar., Touring/ Gromada. Tanie bilety autokarowe z i do Kolonii można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 180zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny mogą być zastosowane zniżki dla pasażerów w różnym wieku po wprowadzeniu danych do systemu w tym daty urodzenia / nr legitymacji.
 
Głównym Przystankiem autobusowym w Kolonii z którego najczęściej korzystają przewoźnicy autokarowi jest: KOLONIA, Hbf.ZOB, Bussteig 5, Breslauer Pl.- górny parking

 

 
 
 
 
 Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
Lotnisko Bonn-Kolonia (kod IATA - STR, kod ICAO - EDDK)
Lotnisko położone w odległości 14,8 km na południowy wschód od Kolonii i 16km na północny wschód od Bonn. Jest szóstym co do wielkości lotniskiem Niemiec. Posiada dwa terminale pasażerskie.
 
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
W Kolonii mieściła się siedziba ambasady PRL – obecnie konsulat generalny RP i jest jednym z największych na świecie.
 
Kolonia może się pochwalić swoja  długą historią, której ślady widać w tym mieście wszędzie. Do największych zabytków miasta należą:
1. Katedra Kolońska (Kölner Dom) -  największa niemiecka katedra, od lat symbol tego miasta, należąca do światowego dziedzictwa UNESCO.
 
2. Stare Miasto (Altstadt) - gdzie kolorowe domy otoczone mostami Deutzera i Hohenzollernów stoją jeden przy drugim, a nad nimi góruje gotycka katedra i romański kościół św. Marcina (Kirche Groß St. Martin) nad brzegiem Renu a  liczne restauracje, bary i stoiska z przekąskami zapraszają turystów.
 
3. Ogród Reński (Rheingarten)
 
4. Kościoły romańskie - gdyż Kolonia to miasto kościołów , w tym dwanaście dużych romańskich kościołów kolegiackich i klasztornych w obrębie zachowanych średniowiecznych murów obronnych.
 
Wolny czas w Kolonii można spędzić także w :
1. Parku rozrywki Phantasialand - położonym w Brühl koło Kolonii , w którym sześć troskliwie przygotowanych zakresów tematycznych i ponad setka atrakcji i spektakularnych pokazów czeka na małych i większych gości.
 
2.Königswinter z górą Drachenfels - położonym nad Renem w paśmie Siedmiogórza (Siebengebirge), w którym atrakcją jest życie starego miasta z jedną z najładniejszych promenad nad brzegiem Renu.
 
3.na Rejsie po Renie - zarówno na jednodniowej wycieczce czy wieczornej imprezie na pokładzie.
 
Do najważniejszych wydarzeń Kolonii zaliczyć natomiast można:
1. Karnawał (Karneval) -  to pięć wspaniałych dni kiedy miastem rządzą tylko błazny. Punkt kulminacyjny każdego pochodu to moment, w którym Książe, Chłop i Panna oklaskują błazeński lud i obsypują go słodyczami (Kammelle) i bukiecikami (Strüßjer).
 
2.„Kolońskie Światła” („Kölner Lichter”) - impreza odbywająca się corocznie w lipcu tzw.„Kolońskie Światła” kiedy niebo rozjaśniają ognie bengalskie, wodospady i setki tysięcy zimnych ogni
 
3.Christopher Street Day - to dzień społeczności homoseksualistów. Punktem kulminacyjnym festiwalu, w ramach którego odbywają się imprezy, festyny uliczne i występy na scenach, jest duża parada przez centrum miasta.
 
Kolonia to jedno z największych miast targowych, w którym odbywają się m.in.:
1. ART COLOGNE - międzynarodowe targi sztuki nowoczesnej i współczesnej przybywa w okresie od końca października do początku listopada .
 
2. Anuga - odbywające się wiosną i jesienią targi żywności, gastronomii i wyposażenia sklepów.
 
3. IDS Międzynarodowa Wystawa Stomatologiczna (IDS Internationale Dental-Schau) - organizowane co dwa lata w kwietniu dotyczą najnowszej oferty w dziedzinie techniki stomatologicznej i leczenia dentystycznego.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.