Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Wiesbaden
Wiesbaden
 
Wiesbaden jest znane z sodowo-chlorkowych źródeł termalnym, których używa się do różnych kuracji. Głównie wykorzystuje się je do leczenia schorzeń reumatycznych i nieżytów dróg oddechowych. Wskazania do pobytu są także - schorzenia kręgosłupa i narządów ruchu, choroby reumatyczne, schorzenia układu nerwowego, stany wyczerpania psychosomatycznego, stany ogólnego osłabienia, rekonwalescencja.
 
Do Wiesbaden można dojechać:
1. drogą lotniczą przez Port lotniczy we Frankfurcie nad Menem (28 km)
2. samochodem - autostradami A3, A66;
3. koleją - Pociągi ICE/IC
 
Do Wiesbaden można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy Nord, Sindbad,. Tanie bilety autokarowe z i do Wiesbaden można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 250zł w jedną stronę.Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów w różnym wieku widoczne w systemie po wprowadzeniu danych pasażerów (data urodzenia / legitymacja).
 
Głównym Przystankiem w Wiesbaden z którego korzysta wielu przewoźników autokarowych jest: WIESBADEN, HBF.
 
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
Wiesbaden słynie także ze swoistego uroku historycznego. W szczególności warto tam zobaczyć:
- Dom Zdrojowy (Kurhaus) w Wiesbaden z Parkiem Zdrojowym (Kurpark) – okazałą budowlę z potężnym westybulem z kolumnami w stylu jońskim, które jest miejscem krajowych i międzynarodowych kongresów, konferencji, wystawy i imprezy kulturalne. W Sali Winnej (Weinsaal) znajduje się kasyno o wnętrzach w stylu neoklasycystycznym. Z kolei Kolumnada Domu Zdrojowego (Kurhauskolonnade) (1827) o długości 130 metrów uchodzi za najdłuższą w Europie. Par Zdrowy został natomiast urządzony w stylu angielskim.
 
- Historyczne Stare Miasto (Altstadt) - z wąskimi, wijącymi się uliczkami otoczonymi domami wzniesionymi w XVIII i XIX wieku. Centralnie połozona Fontanna Bäckerbrunnen („fontanna piekarzy”) przy Grabenstraße to ulubione miejsce spotkań. Najstarszą budowlą w Wiesbaden jest mur Heidenmauer znajdujący się obok Bramy Rzymskiej (Römertor). Natomiast ujęcie Kochbrunnen łączące 15 źródeł od XIX wieku stanowi centrum kultury wód leczniczych w Wiesbaden.
 
- Kościół Marktkirche - który jest najwyższym budynkiem w mieście, a przed nim znajduje się pomnik „Milczącego” („Der Schweiger”) wzniesiony ku czci księcia Wilhelma I Orańskiego .
 
- Arlekineum – Muzeum Śmiechu (Harlekinäum)  to muzeum humoru z dowcipnymi eksponatami z całego świata.
 
- Muzeum Kobiet (Frauenmuseum) - dokumentujące kobiece osiągnięcia w historii, społeczeństwie i kulturze .
Atrakcją miasta są również festyny i jarmarki, stanowiące niepowtarzalną mieszankę historycznej atmosfery i tętniącego życia .
 
Teatrium albo Festyn Ulicy Wilhelmstraße (Theatrium / Wilhelmstraßenfest) - jeden z najstarszych ulicznych festynów w Niemczech, słynący z licznych pokazów, małych form artystycznych,  rękodzieła, kulinarnych tradycji i widowiskowych fajerwerków.
 Sternschnuppenmarkt („Jarmark Spadającej Gwiazdki”) - odświętnie oświetlone lilie z herbu miasta Wiesbaden, przepięknie udekorowana choinka o wysokości 30 metrów, bożonarodzeniowe zapachy i świąteczna muzyka. Tydzień Win z regionu Rheingau (Rheingauer Weinwoche)- to 10dniowe święto wina i wybornych trunków z winorośli uprawianych w Wiesbaden i Rheingau.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.