Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Lwów
Lwów
 
to Serce Polski, stolica Galicji, miasto twórców i kuźnia kadr. Takim był Lwów. Nie sposób opisać go w kilku zdaniach, kiedy nie dokonano tej sztuki na kartach wielu poświęconych temu miastu tomów. Tam, w poczekalni lwowskiego dworca głównego kończyła się Galicja Wschodnia (którą zwano „pół-Azją”), a zaczynał się Zachód. Miasto, jedyne na świecie poza Rzymem, posiadające równocześnie trzy arcybiskupstwa. Miasto leżące na dziale wód, którego granica przebiega pod kościołem św. Elżbiety. Mówiono, że spływające z jednej strony dachu tego kościoła krople deszczu wędrują do Morza Czarnego, a te z drugiej zmierzają prosto do Bałtyku. Ze względu na panującą atmosferę naukową zyskał Lwów miano „bibliopolii” – ośrodka wydawnictw i księgarń, antykwariatów, krytyków i autorów. Perła architektury, której każda ulica i budynek mówią po polsku.
 
„Wedle powszechnego mniemania Lwów jest miastem nudnem, rozciągniętem na płaszczyźnie, podług szablonu krzyżujących się systematycznie ulic… Urzędnicy, wojsko, emeryci a wszystko to ugarniturowane ponad to polskimi Żydami. Jestem przekonany, że sami Lwowianie sądzą podobnie o swem mieście. A przecież mieszkają oni w prawdziwym raju! Gdyby Lwów miał rzekę, należałby do najpiękniejszych miast na świecie… tak pisał o nim przed laty prof. Strzygowski. Nic dodać nic ująć. Jeśli nie byliście we Lwowie to odwiedźcie go! Koniecznie!
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
Do Lwowa można dojechać bezpośrednio z takich miast w Polsce jak: Bydgoszcz, Gdańsk, Gliwice, Jarosław, Katowice, Kraków, Lublin, Opole, Przeworsk,  Rzeszów, Strzelce Opolskie, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław.
 
Do Lwowa można dojechać wykorzystując tanie połaczenia autokarowe z Polski do Ukrainy wykonywane przez autokary, autobusy Visitor. Są one wykonywane do 2 razy w tygodniu tj. w środy i soboty. Tanie bilety autokarowe do Lwowa można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki.
 
Przystankiem autobusowym wykorzystywanym przez autokar Visitor we Lwowie jest   LWÓW, Dw.Kolejowy AC-8, Pl..Dworcowy 1.
 
Przykładowa trasa wybrana z wyszukiwarki połączeń:
 
Przewoźnik: VISITOR Czas podróży ok. 10h30m
Przystanek z: WARSZAWA, Dw.Zach.PKS st.14 Al.Jerozolimskie 144 2012-02-22 19:00 (Śr)
Przystanek do: LWÓW, Dw.Kolejowy AC-8, Pl..Dworcowy 1 2012-02-23 05:30 (Cz)
trasa: Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Warszawa, Lublin, Lwów, Stryj, Drohobycz, Truskawiec.
Szacunkowy koszt biletu na trasie Warszawa - Lwów wynosi 85zł.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.