Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Równe
Równe
 
to największe na Wołyniu, w Zachodniej Ukrainie, (ok. 250 tys. mieszkańców) położone nad rzeką Uście miasto. Stolica obwodu, ważny węzeł komunikacyjny, ośrodek przemysłowy i naukowy. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1283. Od połowy XVI w. miało było własnością Korony Polskiej. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, stało się siedzibą powiatu w województwie wołyńskim i zarazem największym miastem w wojewódz­twie (w 1939 r. liczyło 43 tys. mieszkańców). Od 1930 roku odbywały się tam coroczne Targi Wołyńskie. Równe to ośrodek działania grupy poetyckiej „Wołyń”, w której skład wchodził m.in. Cz. Janczarski i J. Śpiewak.
 
Z bogatej przeszłości miasta do dzisiaj zachowały się budynki dwóch (Wielkiej i Małej) dziewiętnastowiecznych synagog; secesyjne kamienice; osiemnastowieczna drewniana cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej z ciekawym ikonostasem; dawna oranżeria należąca do majątku Lubomirskich i klasycystyczna bryła wzniesionego przez Lubomirskiego w 1839 roku gmachu gimnazjum. Na uwagę zasługują także: modernistyczny kościół parafialny śś. Piotra i Pawła, neogotycki kościół Narodzenia NMP, kościół św. Józefa i wielowyznaniowy cmentarz, na którym pochowano żołnierzy rosyjskich z okresu I w. św., ale i również żołnierzy polskich z okresu wojny polsko-bolszewickiej. Niegdyś w Równem znajdował się znacznych rozmiarów pałac właścicieli miasta, niestety całkowicie rozebrany po II w. św. W mieście znajdują się dwa teatry i historyczno-krajoznawcze muzeum. Z miastem tym związani m.in. byli: K. Chromiński (pułkownik WP); Z. Ginczanka (poetka); W. Milczarek (poeta i prozaik); A. Ostaszewski h. Ostoja (prezydent Równego, późniejszy  - w II RP - prezydent Płocka); J. Śpiewak (poeta, tłumacz, założyciel grupy „Wołyń”); L. Górecki (dr medycyny, założyciel pierwszej kliniki dermatologicznej w carskiej Rosji); A. Walentynowicz (współzałożycielka NSZZ „Solidarność”). Miasto położone na trasie między Warszawą a Kijowem w odległości ok. 200 km od granicy. Położone obok autostrady.
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
Autobusem do Rowna można dojechać z Polski z takich miast jak: Gliwice, Jarosław, Katowice, Kraków, Opole, Przeworsk, Rzeszów, Strzelce Opolskie, Tarnów, Warszawa, Wrocław.
 
Do Równa można dojechać wykorzystując tanie połaczenia autokarowe z Polski do Ukrainy wykonywane przez autokary, autobusy Ecolines. Są one wykonywane do 4 razy w tygodniu tj. we wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Tanie bilety autokarowe do Rowna można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki.
 
Przystankiem autobusowym wykorzystywanym przez autokar Ecolines w Równie jest   RÓWNE, Dw.PKS, ui.Kurchatova 2.
 
Przykładowa trasa wybrana z wyszukiwarki połączeń:
 
Przewoźnik: ECOLINES Czas podróży ok. 11h10m
Przystanek z: WARSZAWA, Dw.PKS(Zachodnia),ul.Al.Jerozolimskie 144,St.13,14 2012-02-19 08:30 (Nd)
Przystanek do: RÓWNE, Dw.PKS, ui.Kurchatova 2 2012-02-19 19:40 (Nd)
trasa: Warszawa, Kowel, Łuck, Równe, Żytomierz, Kijów.
Szacunkowy koszt biletu na trasie Warszawa - Równe wynosi 144zł.
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.